Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Utworzone: poniedziałek, 13 czerwca 2011
Autor: Bartłomiej Szopa - nettg.pl

AMS 2011: nowości, klasyki i...dziewczyny

AMS 2011: nowości, klasyki i...dziewczyny
fot. Bartłomiej Szopa
Ogromną popularnością podczas targów cieszył się "Retro Salon", pełen efektownych aut zabytkowych

Ferrari, Mercedesy, sportowe Audi - tak było rok temu, na targach Auto Moto Show w sosnowieckiej hali Expo Silesia. Na tegorocznej edycji zabrakło tak spektakularnych pojazdów, ale czy to źle...?

Może po prostu organizatorzy AMS przestali próbować gonić podobne imprezy w Paryżu czy Genewie, wiedząc, że w naszych realiach to i tak niewykonalne. Zamiast tego w Expo Silesia w miniony weekend (10-12 czerwca) zaprezentowało się sporo wystawców, których oferta jest adresowana to "prawdziwych ludzi", a nie arabskich szejków, którzy i tak przez ostatnie 6 lat na Auto Moto Show się nie pojawiali.

Tak więc, podczas trzydniowej ekspozycji można było zapoznać się z ofertą salonów samochodowych, firm tuningowych, producentów części. Zaprezentowano - jak co roku - modele premierowe, którymi tym razem były: Citroen DS4, Fiat Freemont czy Toyota Verso S.

Ogromną popularnością cieszyła się parada motocykli i "Retro Salon" - czyli wystawa samochodów zabytkowych. Trzeba przyznać, że dawno w jednym miejscu na śląsku (tudzież w zagłębiu) nie dało się zobaczyć tylu fantastycznych klasyków razem. Oprócz zabytkowych BMW czy Mercedesów, oczy zwiedzających cieszyły wielkie amerykańskie krążowniki: Lincolny, Buicki itp. Tuż obok stał natomiast ponad trzytonowy pojazd będący repliką papamobile z 1978 roku, wykonanego na podwoziu wojskowego Stara 660M2 w fabryce w Starachowicach.

Jak zwykle na tego typu imprezach nie zabrakło też pięknych dziewczyn, które przechadzały się pomiędzy samochodami, a dość osobliwą ciekawostką wydało się stoisko reklamujące...taniec na rurze...jako innowacyjną formę na zadbanie o kondycję i sylwetkę.

Reasumując, choć zabrakło pojazdów znanych z okładek najbardziej prestiżowych czasopism samochodowych, organizatorzy tegorocznego Auto Moto Show przygotowali całkiem spójną, sensowną i przyjemną dla zwiedzających ekspozycję, brakło może jedynie jakichś elementów artystyczno-rozrywkowych, jakie również pamiętamy z lat ubiegłych.


W galerii: Auto Moto Show 2011 (zdjęcia Bartłomiej Szopa - nettg.pl)

Komentarze: Liczba komentarzy: 5

gość: muzeum-techniki.pl

Dodano: środa, 17 sierpnia 2011
cyt:Trzeba przyznać, że dawno w jednym miejscu na śląsku (tudzież w zagłębiu) nie dało się zobaczyć tylu fantastycznych klasyków razem - TRZEBA BYŁO PRZYJECHAĆ NA SOSNOWIECKEI SPOTKNAIE STARYCH SAMOCHODÓW 10.10.2010> 120 Zabytkowych AUT!!!!!!!!!!

gość: adik

Dodano: wtorek, 14 czerwca 2011
hohoho to kolega Kimbex:)

gość: kuba

Dodano: wtorek, 14 czerwca 2011
najgorsza to jest ta biała blond na masce i jej brzuch!bleee....ktoś przyoszczędził!

gość: popieracz

Dodano: poniedziałek, 13 czerwca 2011
Popieram przedmówce!

gość: Gerardo

Dodano: poniedziałek, 13 czerwca 2011
Dziewczyny z BP; ...co tu dużo gadać sami popatrzcie

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin serwisu