Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Utworzone: sobota, 19 listopada 2011
Autor: bar - nettg.pl

Warszawa: zmiany w górniczych uprawnieniach emerytalnych?

Warszawa: zmiany w górniczych uprawnieniach emerytalnych?
fot. Jarosław Galusek
Kto pracuje ,,jedynie przy wydobyciu"?

Rząd zamierza zrównać i podnieść wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn - zapowiedział podczas swojego expose 18 listopada premier Donald Tusk.

Zmiany w systemie emerytalnym dotkną też górników. Teraz emerytury po 25 latach pracy mają dotyczyć jedynie tych górników, którzy pracują "bezpośrednio przy wydobyciu".

Zdaniem Donalda Tuska jest to absolutnie konieczne dla zapewnienia w przyszłości godziwych emerytur.

Wiek emerytalny kobiet i mężczyzn będzie docelowo wynosił 67 lat. Droga do tego celu rozpocznie się w 2013. Wiek emerytalny będzie wydłużany o miesiąc co 4 miesiące.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Czerkawski: Nie wiem co autor ma na myśli

Emerytury: w maju 2011 r. rząd wykluczał zmiany w systemie

Nakonieczny: Najwyraźniej premier nie wie, jak wygląda praca w kopalni

Komentarze: Liczba komentarzy: 63

gość: poliakryonitryl

Dodano: piątek, 1 marca 2013
Niech nasz kochany premier przepracuje choć tydzień na dole i kolejny tydzień na przeróbce w mrozie -30 stopni Celsjusza, a potem niech ustala emerytury

gość: GÓRNIK

Dodano: piątek, 1 marca 2013
WITAM TAK TO PRAWDA NIE DAJMY SIĘ PODZIELIC NA LEPSZYCH I GORZYCH JESTEŚMY RAZEM WSZEDZIE JEDEN ZA WSZYSKICH WSZYSCY ZAJEDNEGO TAKA JEST ZAŁOGA W KOPALNIACH WIĘC SZCZĘŚĆ BOŻE ...

gość: Górnik

Dodano: piątek, 1 marca 2013
Szcześć Boże Witam przyschuchuje się waszym wypowiedzią i czasem oglądam filmy co sie wypowiadali tacy co na oczy nigdy nie widzieli kopalni ,tylko słyszeliz opowiadania.Wiecie drodzy gurnicy powiem wam i tym co tak kaleczą Górnictwo polskie.Górnik w scianie zmechanizowanej nie będzie fedrował bez męchanika -tak zwane ślusarza ani nie będzie fedrował bez elektrykai telefonisty. a wiecie dlaczego bo ślusarz i elektryk i telefonista to jak strażniki slusarz wykonuje sprawy chdrauliczne co górnik nie ma zadnego pojecia do wykonania takiego zadania.zaś elektryk ma pod sobą wszyskie sprawy elektryczne co podaje się napięcie do kombajnu i na napedy przenosnika w ścianie 6000w a telefonista spełnia sprawy porzumiewawczy przez mikrofony w scianie więc nie mówcie nikomu że górnikowi nie poczebny slusarz i elektryk z telefonistą . Slusarz pracuje ciężej niz gónik w ścianie wymienia zużyte elemety chdrauliczne obudowie i też mu się należy ukłony sparcie oraz podziękowania za dobrą wykonana robotę.j jestem ślusarzem przez 25,5 ruk wiele przeszdł wiele ścian i żaden mi nie zażucił że nie wykonałem dobrej robotynajpierw podziękować czeba slusarzom i elektrykom oraz telefonistom a nakoncu górnikowi .Górnicy nakoncu dają czadu jak kula sie i jest wszystko w pożadku pod zględem mechanizacji elektryczności itd: to gónik moze jechac do zwycięstwa ścianą taka jest prawda pozostałe pod zespoły pomocnicze kture odbierają węgiel też czeba im podziękować za cięszką pracę pod żiemią prawda ...

gość: przodkowy

Dodano: wtorek, 22 listopada 2011
wywalić emerytów,a jak chcą pracować dalej to zablokować im emerytury,zrobić miejsce młodym chętnym,a nie dziadów trzymać,pseudo firmy tylko okradają kopalnie-mafia,czemu tym się Rudy nie zajmie

gość: KWK PIAST Szcześć BOŻE

Dodano: wtorek, 22 listopada 2011
GÓRNICY NIE DAJMY SIE PODZIELIĆ NA GORSZYCH I LEPSZYCH. Jesteśmy razem i tylko razem WYGRAMY!!!!!!!!!
SZCZĘŚĆ BOŻE KWK PIAST

gość: przeróbkarz - inny

Dodano: wtorek, 22 listopada 2011
Dla mnie wiele o środowisku górniczym powiedziało, kiedy tak ochoczo odrywali od tego górniczego tortu wszystko na powierzchni. Nie mając pojęcia o Zakładzie Przeróbczym też szybko się tego pozbyli. Pozostawili przy sobie i swoich przywilejach INSPEKTORÓW pracujących na zarządach. Kiedy mówią , że należy walczyć wspólnie w głowach obmyślają, kogo sprzedać: sygnalistę, elektryka ślusarza....Kiedy przeróbkarzom dołożyli 12 lat pracy /to jest połowa tego co obecnie mają do przerobienia dołowcy/, powtarzam dołożyli, nawet palcem nie ruszyli. Ja mając 30 lat przepracowane na zakładzie przeróbczym wiem, że tych 19 pozostałych lat napewno nie dorobię. Szczęść Boże Górniczo załogo. Pomyślcie czasami też o innych co też pracują przy węglu.

gość: Górnik

Dodano: poniedziałek, 21 listopada 2011
Pracuję pod ziemią 23 lata. Jak taj dalej pójdzie to nie doczekam emerytury. Myślę, że takich jak ja jest wielu. Zapowiedzi Pana premiera wskazują na to, że chce skłócić górników. Najlepiej się rządzi skłóconym narodem. Zapowiedziane wzmocnienie służb mundurowych wiele mówi. Myślę, że premier się boi. Nie możemy dopuścić by dać się poróżnić, bo przegramy. Nawiasem mówiąc zapraszam Pana premiera i tych z Lewiatanu na dół, tak bym ich "przeciągnął", że wreszcie dowiedzieli by się po co maja rowek na dupie.

gość: kwk mysłowice-wesoła

Dodano: niedziela, 20 listopada 2011
ile czeba mieć wniuwek 1.8 żeby przejść na emeryture

gość: uczciwy gornik

Dodano: niedziela, 20 listopada 2011
o ile wiem to kopalnia wydobywa węgiel a nie piecze kołoczki czy chleby????każdy kto pracuje na dole czy na górze pracuje przy węglu!!!!!!

gość: marek

Dodano: niedziela, 20 listopada 2011
Rząd chce wykiwać i jednych i drugich będziesz robić 20 lat na wydobyciu a potem będzie nacisk żeby cię przenieść na inny oddział co nie jest trudne gdyż ktoś zdecyduje tam na górze że na innym oddziele ma mało ludzi, lub będziesz po chorobie itp i będziesz troszkę mniej sprawny albo na twoim może być przestój i gówno z emerytury ludzie nie dajcie się wykołować rząd chce nas skłócić w ten sposób nikt nie dotrwa do emerytury nawet tej na 55 lat. Reforma emerytur nie dotyczy pracujących już policjantów i żołnierzy bo im się należy tylko tych nowych ale jaja!!! Ja też przyjmowałem się na starych zasadach i co??? Jak wszyscy zaciskają pasa to wszyscy.A policjanty to co z lepszej gliny czy co???

gość: Przeróbkarz

Dodano: niedziela, 20 listopada 2011
Tylko teraz nie liczcie na poparcie pracowników przeróbki mechanicznej węgla. Kiedy dostaliście swoje przywileje poświęciliście nas przeróbkarzy których najpierw prosiliście o zbieranie podpisów i poparcie waszej inicjatywy. Każdy przeróbkarz który da się wkręcić w wasz strajk o utrzymanie waszych przywilejów będzie w mniejszoście. Nie poparliście nas teraz my nie poprzemy was. Koło się zamyka.

gość: złodzieje

Dodano: niedziela, 20 listopada 2011
chca podnieść wiek do 67 a człowiek żyje średnio 74 lata to 7 lat ma mieć odpoczynku????chca podnieść wiek to ja się pytam kto zostanie będzie wnuków bawić???starzy bydą na zwolnieniach lekarskich i młodych bydą zabierać miejsce pracy!!!jak nie dziadkowie zostaną z wnuczkami to młodzi nie będą robić dzieci bo bydą w pracy!!!!i to jest polityka prorodzinna!!!złodziej na złodzieju wynocha z sejmu!!!!same ku wy i złodzieje

gość: :)

Dodano: niedziela, 20 listopada 2011
precz z łapami od górnictwa!!!!!!!!!!!!

gość: dziobak -kwk knurow

Dodano: niedziela, 20 listopada 2011
Nakrętki od 20 wzwyż !!!! ;-)

gość: sztygar KW

Dodano: sobota, 19 listopada 2011
dziobak -kwk knurow , jeszcze nakrętki , najlepiej 20-tki :D

Chopy nie mogymy sie dać !! Jak to się mówi w kupie siła !!
Swoją drogą związki zawodowe mogą się teraz mega wykazać , mam rację ?

gość: dziobak -kwk knurow

Dodano: sobota, 19 listopada 2011
Swięta racja - nie dajmy się POdzielic!!!!Czarne Miasteczko i wizyty w lokalnych biurach posłów PO/PSL...Jak będziemy cicho to za chwilę zabiorą nam WSZYSTKO..I skonczymy jak ci zazdrosni nieudacznicy co nam emerytur zazdroszczą - będziemy za kilka lat zap...lac na dole do 65 lat za 1500 / mies...

gość: kwk

Dodano: sobota, 19 listopada 2011
Panowie kurwa nie dajmy się!!!!!! PRZECZ Z ŁAPAMI OD GÓRNICTWA!!! CZY GÓRNICY NA ŚCIANIE CZY SZYBOWY LUB PRZEWÓZ KAŻDY PRACUJE DLA WYDOBYCIA!!!!WKOŃCU NA DOLE WYDOBYWAJĄ WĘGIEL A NIE CHLEBY PIECZĄ!!!!TRZYMAJMY SIĘ RAZEM BO CHCA NAS PODZIELIĆ NA LEPSZYCH I GORSZYCH GÓRNIKÓW!!!!NAJLEPIEJ JEST OD WEWNĄTRZ ZAATAKOWAC A ONI TAK CHCĄ!!!!! JESZCZE RAZ!!PRECZ Z ŁAPAMI OD GÓRNICTWA!!!!!!!!!!!!!!!! ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE!!!!!

gość: hajer

Dodano: sobota, 19 listopada 2011
Pozdrawiam wszystkich górników bez wyjątku lecz byłoby sprawiedliwie gdyby pracownikom obecnym w biurach swoich szefów tylko zaopatrzeniowcami a na stawkach dołowych przyjrzał się wreszcie ktoś z NIK.To jawne fałszowanie dokumentacji.

gość: Krupiński

Dodano: sobota, 19 listopada 2011
Zgadzam się z tymi wszystkimi co twierdzą iż administracji należało by się odebrac przywileje a, co do " emerytów" to sami dają argument do ręki Warszawie że można pracować na kopalni mając uprawnienia emerytalne .Wydaje mi się że kopalnie w większości to "rodzinny" interes no i koledzy?

gość: Atri

Dodano: sobota, 19 listopada 2011
Panie kods od tego jest UKŁAD ZBIOROWY

gość: górnik kwk bielszowice

Dodano: sobota, 19 listopada 2011
Panie i panowie
podstawowym kryterium z którego skorzystał premier to dane z ZUS o liczbie osób mających uprawnienia emerytalne a pracujących dłużej oraz emerytach zatrudnionych dalej w górnictwie i tak doszli do wniosku jeżeli oni mogą dalej pracować to czemu nie wszystcy
WYP.......Ć EMERYTÓW Z KOPALŃ
a nie przenośić młodych na innne kopalnie a pierdol...ch emerytów utrzymywać na ciepłych posadkach

gość: z wieczorka

Dodano: sobota, 19 listopada 2011
dziobak -kwk knurow - masz racje....juz wczoraj premier wyraxnie POwiedzial ze przetrwają najsilniejsci (najbogatsi)...musimy sie trzymac razem i razem do warszawy jechac

gość: mg

Dodano: sobota, 19 listopada 2011
Najbardziej sprawiedliwie by było zostawić tak jak jest a nowoprzyjęci pracownicy będą sobie pilnować dniówek 1,8 jak oka w głowie bo do tej pory każdy zatrudniony w górnictwie wie jak jest.

gość: dziobak -kwk knurow

Dodano: sobota, 19 listopada 2011
sporo tu wpisow POdstawionych działaczy PO i oszołomów którzy piszą to co pasuje władzy...Nie dajmy się zmanipulowac! Trzeba się szykowac na budowę Czarnego Miasteczka pod Sejmem! Kilofy,styly i brechy niezbędne! ;-)
Warto by też odwiedzic biura "naszych" lokalnych posłów PO/PSL i wytłumaczyc im co to jest praca pod ziemią..

gość: kods

Dodano: sobota, 19 listopada 2011
pytam się dlaczego kobieta pracująca w biurze na kopalni dostaje : deputat węglowy , bony żywnosciowe , barbórkę , 14 pensję , dlaczego?tak być nie może

gość: Atri

Dodano: sobota, 19 listopada 2011
Już się zaczyna polskie piekiełko, zaraz będziecie pisać nazwiskami, kto jest leber a kto nie, komu się należy. Emerytury bez względu na wiek po 25 latach dołu, dla tych co pracują w przodkach, dla reszty min. 25 lat dołu i wiek 55 lat, takie jest moje zdanie.Najlepiej jest ludzi poróżnić, a oni już się sami zeżrą.

gość: dziobak -kwk knurow

Dodano: sobota, 19 listopada 2011
chłopaki -nie mozemy odpuscic bonas zgnoją- trzeba jechac do warszawy!!!

gość: boob

Dodano: sobota, 19 listopada 2011
Super podzielić na stanowiska pracy uprawniające do wcześniejszej emerytury ZROBIĆ KLASYFIKACJĘ STANOWISK ADMINISTRACJI KOPALNIANEJ ZABRAĆ PRŻYWILEJE JAK FLAPS CZY WĘGIEL FLAPS czyli posiłek regeneracyjny należy się pracownikom ADMINISTRACJI za ciężkie warunki pracy !!!!!

gość: sztygar KW

Dodano: sobota, 19 listopada 2011
Moim zdaniem powinno zostać jak jest tzn.25 i szczęść boże!!

Ale idąc tokiem myślenia Pana Premiera , ja nie mam wogóle dniówek 1.8 , same 1.5 i co w związku z tym ?
Pracuję na odstawie węgla , to znaczy przy wydobyciu ?

Uważam , że jeśli ruszą naszych to nie ma zlituj... Ja napewno nie popuszczę i jak tylko będzie autokar do warszawy to się tam spotkamy!!

gość: sztygar

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
A odnosnie komentarza od -gornik to prawda dlaczego ludzie ktorzy nie widza dolu jak rok dlugi tylko przez to ze sa akurat na oddziale wydobywczym i pisza sobie takie dniowki maja dostac emeryture na starych zasadach a osoby pracujace sumiennie na dole chociaz na oddziale poza przodkowam lecz naprawde pod ziemia i diennie maja tej emrytury nie dostac, moze tym sie zajmniemy!

gość: sztygar z wentylacji KWK Jankowice

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
Ci ktorzy glosowali na PO maja to co chcieli a takich poronionych pomyslow bedzie coraz wiecej. Co do emerytury to chyba bedziemy musieli ruszyc na Warszawe poniewaz nie wiem czy Pan Premier zdaje sobie sprawe ze aby moglo byc prowadzone wydobycie niezbedne jest funkcjonowanie wszystkich oddzialow poza przodkowych na ktorych praca tez wymaga wiedzy, doswaidcenia a niejednokrotnie wiecej zaangazowania oraz wysilku fizycznego jak i umyslowego niz przy samym wydobyciu a wiec co rowniez tak samo czlowieka wykancza nie wspomne o samym fakcie zmiany cisnienia, zapylenie w zurzytym rodzie poietrza ktore jest bardziej szkodliwe dla zdrowia niz grube frakcje w scianie, zagrozen naturalnych oraz od gorotworu na ktore sa narazeni wszyscy pracownicy dolowi. Tak wiec jak ktos nie ma bladego pojecia o tym zawodzie niech lepiej zasiegnie opinii fachowcow a przemysl wydobywczy przynosi Polsce najwiecej zysku wiec nie przesadzajmy ze takie straszne dla nas sa te emerytury zasluzone za godziwa i rzetelna prace w oddzialach wydobywczych jak i pomocniczych dzieki ktorym wydobycia by nie bylo! Gornicy nie dajcie sie sklocic, musimy byc silni i ruszyc razem na Stolice w razie proby wprowadzenia tej anormalnej reformy!!!

gość: Myślący

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
pytam się dlaczego kobieta pracująca w biurze na kopalni dostaje : deputat węglowy , bony żywnosciowe , barbórkę , 14 pensję , dajmy wszystkim kobietom pracującym w biurach te nagrody polska wyjdzie na prostą !!!

gość: górnik

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
panie czerkawski a czy pan wie że bezpośrednio "przy wydobyciu" jest zatrudnionych 80 % załogi kopalni to są : pieski od kierowników którzy sciany w życiu nie widzieli , kalfaktorzy ( dupolizy ) pisarze , dokumetaliści , odbijacze przepustek cho cho cho jest ich mnóstwo !!!

gość: M-N

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
Pracowałem w kopalni przez 25 lat w wieku 50 lat poszedłem na emeryturę,nie pracowałem w przodku i nie zazdroszczę tym co tam pracują ,jest to ciężka praca,ale co do emerytów zatrudnianych to koledzy macie racje ,dostałeś emeryturę to siedź w domu,albo idź na ochroniarza gdzieś do sklepu czy na parking ,nie zabieraj pracy innym ,pozdrawiam i Szczęść Boże

gość: Murcol z Halemby

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
bydzie tak
5 tyś szycht 1,8 idziesz na emerytura po 25 lat
niemosz szycht 1,8 robisz do 50 roku życia

gość: doda

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
w końcu ktoś zaczyna myśleć w tym kraju /

gość: górnik

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
Koledzy górnicy nie dajmy się skłócić,trzymajmy się razem i ci z przodka i ci z oddziałów pozaprzodkowych. Ale wygońmy z kopalń emertyów.

gość: MANIEK

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
ZGADZAM SIĘ z tym sam pracuje na wydobywczym i wiem JAKI to jest chleb.NAJBARDZIEJ MNIE TO DENERWOWAŁO JAK TE LEBRY SIEDZA PO KOMORACH. NIECH TAK BEDZIE I BYŁO BY SPRAWIEDLIWE /NIE BEDZIE JUŻ SCIEMY /

gość: elf

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
teraz placzecie, trzeba bylo sie zastanowić jak glosowaliście na PO. macie to co wybraliście, powodzenia

gość: Ojo

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
HA Donaldzik ma chyba coś nie tak z tym pomysłem.Jak im brakuje kasy to niech się wezmą za prywaciarzy. Niek płacą składki ludziom tak wysokie jak płacą górnicy, a nie minimalne. Poza tym zdania zawsze bedą podzielone. Sam pracuje na wydobyciu i trzeba sie na j..., z drugiej strony jak mi nie pasuje to można się przenieść na inny oddział i mieć zdrowe kości ale kasy mniej.sukcesem wydobycia jest praca zespołowa. Jezeli maszynka nie podstawi mi drzewa,czy ringa to nie ma czym budować więc po częsci przyczynia się do wydobycia itp. itd. Ogólnie to niech się odwalą od górników bo na zdrowy rozum kto będzię miał zdolność do pracy na dole w wieku 6o lat. Będziesz wrakiem a nie górnikiem. Ale to zawdzięczamy jeebaa.... emerytom. EMERYCIE ZROBIŁEŚ SWOJE,SZCZĘŚLIWIE PRZEROBIŁEŚ TO SPADAJ I IDZ A RACZEJ WYDUPIAJ Z DOŁU.PODZIĘKUJ GRZECZNIE KOPALNI I MYJ SRACZE JAK CI MAŁO...

gość: baj

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
DLA mnie panowie z rządu sejmu i senatu powinni pracować najmniej do 100 lat

gość: Górnik .H

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
A chodzi tylko o to aby nas poróżnić i widzę że się im to udaje . Praca na dole jest pracą przy wydobyciu

gość: krzys

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
Moim zdaniem wszyscy powinni miec emerytury po przepracowaniu 25 lat.Niewazne czy to gornik czy piekarz Byloby duzo prosciej i skonczylby sie podzial ludzi. Moze w nastepnym ekspoze premier oglosi taka propozycje....

gość: kwk jas-mos

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
dokładnie dsd - zgadzam się w 100% - pracuje przy zaporach pyłowych - niedalej jak 200 m. od przodka czy ściany z 5 razy w miesiący gdzieś na przekopie, no i co z moją emeryturą - szychty 1,6 (wentylacja) robie w syfie, na rano jest nas 9ciu na podziele - do pomocy jako drugiego zawsze największego lebra z oddziału się dostaje itd. Robota nie jest lekka - czyli co mam od poniedziałku kombinować na wydobycie czy jak????? A przy okazji zobaczcie jak nas już poróżnili :/

gość: dsd

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
Dziwi mnie to ze piszecie takie bzdury jeszcze niewiadomo na czym by to mialo wogle polegac. Z jedej story bylo by to glopota podzielic gornikow na tych co ida wczesniej i na tych co ida pozniej na emeryture. roznica miedzy taki ludzi i tak jest w wysokosci emerytury. a jesli tak zrobi to nikt nie bd chcial pracowac przy pobocznych robotach tylko bd chcieli isc do wydobycia i zacznie sie noszenie do szytgarow zeby pisal ich do wydobycia. dopiero sie zacznie. Ja akurat pracuje przy wydobyciu ale nieuwazam ze tylko mi by sie to mialo nalerzec bo tamci tez pracuja na dole i to tez jest niebezpieczne. Moim zdaniem powinni obliczyc statystyczna zycia gornika i zwyklego pracownika i tyle samo powinni dac lat przezycia na emeryturze i bylo by to sprawiedliwe. bo niema co ukrywac gornik krocej zyje.

gość: fizu

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
a wszystko bedzie sie toczyło o szychty 1.8
skonczy sie pisanie lewych szych emerytalnych bo juz niedlugo bedzie system ktory cie wylapie z lampy i automatycznie zapisze w ktorym rejonie kopalni pracowałeś. Jest nacisk od GÓRY aby takie systemy były we wszystkich kopalniach.

Drzyjcie kalfusy !!!

gość: Telemonter

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
nie rozumiem tego dlaczego wiecznie tylko wszystkie przywileje otrzymują tylko i wyłacznie ludzie z wydobycia ... Sam wykonuje swoją prace tak jak oni na przodkach i ścianach często za dużo mniejsze pieniądze. sam pracowałem pod niejedną firmą i faktycznie te bazują na emerytach . I nie uważam że ja jako telemonter narobie się mniej niż operator komb. Zapraszam wszystkich górników z przodka, spróbujcie popracować na moim stanowisku bo akurat ringi już stawiałem ...

gość: metaniarz

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
w końcu ktoś zaczyna myśleć świat to widział żeby młode lebry czyli górnicy brali emerytury i pracowali albo albo

gość: metaniarz

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
w końcu ktoś zaczyna myśleć w tym kraju

gość: Przerobkarz

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
No i zaczyna się ;)), kogo można by jeszcze sprzedać by "uratować" swoje, wychodzi na elektryków i sygnalistów. Sprzedaliście wszystko na powierzchni: warsztaty mechaniczne , transportowy, elektrociepłownie a ostatnio nawet Zakłady Przeróbcze by ratować te swoje "przywileje", a tu klapa i zabrali się za dołowców. Teraz będzie szum na kopalniach jaka im się to krzywda dzieje i będą masówki, manifestacje i referenda bo "świętym krowom" się krzywda dzieje. Poczujcie na swojej skórze jak się czują Ci sprzedani przez Was. Tak na marginesie to na kopalniach emerytów górniczych tzw "nieśmiertelnych" jest tak wiele, że myślę, że Oni chcą dłużej pracować, więc do 55 lat....

gość: dziobak

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
zaczyna sie sciema i dzielenie górnikow..POtym weznom wszystkim..Nie dejmy się ogłupic mendrkom ze rządu i z forum..

gość: zaciekawiony

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
a co z ratownikami?

gość: bvw

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
Dokładnie jestem za powinna to być nagroda za ciężką pracę i dotyczy wszystkich którzy pracują w takich warunkach a nie np sygnalista albo elektryk z rozdzielni albo całą masa ludzi którzy są pisani z dołu a dołu nie widzieli na oczy

gość: górnik kw,kwk

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
kolego kwk budryk idąc tokiem Twojego myślenia to praczka która upierze pranie górnikowi też?????????????????
czy sprzedawczyni która mu bułki sprzeda bo bez nich też nie będzie pracował bo głodny będzie
nie tędy doroga Ci górnicy którzy Pracują a nie zjeźdzają na dół wiedzą o co chodzi !!!!

gość: KWK BUDRYK

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
Widać że rylom się mózg zlasował od metanu. Jak można pisać że sygnalista to leber czy zastanowiliście się że jak sygnalista was nie opuści i nie pośle materiału na dół to wszyscy leżą jak można tak ludzi osądzać. Z jednym się zgodzę. Jk może przewodniczący danego związku być prowadzony z danego oddziału jeśli jest na powierzchni, następnie kto wymyślił stanowisko inspektor dołowy tego cholerstwa jest więcej jak dołówców i następnie dawno powinni znieś stołek nadsztygarów to są największe lebry za nic nie odpowiadają a kasę biorą.

gość: ww

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
głowna odstawa tez sie lapnie??

gość: ELEKTRYK Z PRZODKA KWK HALEMBA

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
gornik z kw,kwk mo racja bo z jaki paki SYGNALISCI I MASZYNIOKI ,elektryki z rozdzielni IDA NA EMERYTURA PO 25 LATACH, TAKIE LEBRY POWINNII TYRAC DO 55 MINIMUM- przodki ,sciany i ich calo obsluga emerytury po 25 latach, skonczy sie pisanie dniowek 1,8 komorkorzom

gość: zxc

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
górniczek ty może na dole byłeś ale pewnie jesteś nierób!Górnik z KW KWK wyjaśnia to dość dobrze !!!A ty K=Sz się nie martw , niech martwią się ci co mają tylko 5 w przodku , lub są tam pisani , ci co stawiają i kalfaktorzy !!!

gość: K-SZ

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
Wlasnie. Bezposrednio przy wydobyciu czyli???? a ci co maja 18 dniowek w przodku a 5 na przekopie to co z nimi?? Czy to bedzie sie dotyczylo tylko GRP i scian czy jeszcze jakos inaczej?? Tak to wyglada ze maja wizje ale eniw iedza jak je wdrazyc i zycie. Oj chyba oddawanie krwi wroci w laski...

gość: górnik z KW,KWK

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
Powinni rozgraniczyć górników i ''pseudo górników''
tzn. ci wszystcy co pracują w ścianach, przodkach, obsługa tych oddziałów tzn elektrycy, mechanicy itd, ratownicy górniczy ale tylko ci którzy pracują jako ratownicy a nie pobierają tylko dodatek ratowniczy, dozór pracujący w w/w oddziach a nie ci co tylko podają się na oddziałach
a cała reszta włącznie z nadsztygarami, kierownictwem kopalni i działami bocznymi tybu bhp, TW co pojawiają się średnio 1 w tygodniu w oddziale lub wcale tylko zjazd na poziom 500m przekopikiem 300m i z powrotem do "ważnych" spraw za biurkiem tzn(komputerek, ciastko, kawka, wudeczka itd)

gość: Górniczek

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
Bo nie był na dole nie wie jak wyglada wydobycie czy drążenie chodników praca dołowa to praca dołowa madry jest bo 20 tys. dostaje za paliwo nie placi z anszych podatkow sie wyzywi i ubierze i 20 tys. co miesiac do skarbonki NIE DAJMY SIE ATAK!!!!

gość: szamot

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
prawdopodobnie zaważą dniówki 1.8

gość: gornik

Dodano: piątek, 18 listopada 2011
co to znaczy bezposrednio przy wydobyciu?? czyli jakie oddzialy czy co dokladniej?? a co z reszta to juz nie powiedzial..;/

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin serwisu